Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Упрёки украинской власти и лично президента Петра Порошенко в том, что Украина поддерживает дипломатические отношения с страной-агрессором не имеют никаких оснований. Так заявила Ирина Геращенко у себя на странице в ФБ.

Цитирую Ирину Геращенко: "По фб розганяється чергова зрада, мовляв, всі країни ЄС висилають російських дипломатів, а ми- ліпецкаяфабрикаторгівлянакровіневисилаємо... Мені набридла зрада й непрофесіоналізм. По- перше, в Украіні давно немає посла РФ, ми не прийняли агреман на нового посла. Так само немає посла Украіни в РФ. Наші дипломатичні відносини зведені до критичного мінімуму, в посольствах залишається кілька рядових дипломатів і консули. Висилка російських консулів викличе висилку украінських консулів – й наші політв‘язні в РФ залишаться сам на сам з мордором, без шансу бодай раз на кілька місяців побачити украінського представника, відчути мінімальну підтримку. Ви правда цього хочете? Чи запитаємо в мами Клиха, дружини Карпюка, родини Сущенка і Гриба, інших наших заручників?"

К этой новости сегодня добавилась новость от президента Украины. Цитирую: "У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто замороженіРосія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не лише до суверенітету незалежних держав, а й до цінності людського життя. Україна відчуває це щодня в окупованому українському Криму та на Донбасі. Тому, як ніколи, важливо не обмежуватися символічними жестами. Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій. Наша спільна відповідь Кремлю і надалі має бути рішучою та жорсткою для недопущення нових людських трагедій та забезпечення поваги до норм міжнародного права."

Да, высылка украинских дипломатов из России скажется на нагрузке наших дипломатов, оставшихся в России и на их возмодностях по освобождению украинских заложников из тюрем России: "Висилка дипломатів матиме зворотню миттєву реакцію, з РФ вишлють в першу чергу наших нечисленних діючих дипломатів і консулів. Це ускладнить роботу тих кількох консулів, що залишаться, збільшить на них навантаження і ускладнить доступ до політв‘язнів, розкиданих по тюрмам Сибіру і всієї РФ....... Це очевидно і вчора, і сьогодні. І я захоплююся нашими консулами в РФ і вважаю їх героями дипломатичного фронту. Бо знаю, як їм важко, пам‘ятаю, як били наших консулів на суді Карп‘юка і Клиха в Чечні, як знущалися над ними в Ростові."