Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Россия уменьшила давление в газопроводе, шантажируя Европу и Украину газом

Россия продолжает экономическую войну против Украины. Однако РФ расширила линию фронта и начала открыто шантажировать Европу газом – одним из основных источников валютных поступлений в российский бюджет.

В течение 2014-2015-го годов российский Газпром своими действиями не только не добился успеха на рынке Евросоюза, но даже и уступил лидерство в поставках газа норвежской компании. Продолжение политики использования "товара на продажу"  в качестве политического орудия шантажа вполне реально выбьет Россию с рынка газа вообще.

По сути, Россия своими же руками делает то, о чём уже два года говорят в СМИ – эмбарго. В нашем случае мы наблюдаем эмбарго по собственному желанию.


Окрім зменшення обсягу транзитів, Російська Федерація знизила тиски на вході в Україну, що створює певні технологічні проблеми для "Укртрансгазу", заявив Андрій Коболєв.

Росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною. Таку думку в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" висловив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Обсяги транзиту впали ще більше. Вони зараз, я б сказав, рекордно низькі. Ми це пов'язуємо з тиском, який Російська Федерація здійснює на Україну, на "Нафтогаз", на нас всіх з метою, по-перше, мінімізувати доходи від цього виду бізнесу. По-друге, я думаю, що це частково є тактикою пресування Північного потоку-2. Окрім зменшення обсягу транзитів, Російська Федерація знизила тиски на вході в Україну, що створює певні технологічні проблеми для "Укртрансгазу". Поки що компанія ці проблеми ефективно вирішує, але мені здається, що росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести нашим європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною і вони зараз взялися до банального шантажу нас і їх", – сказав він.

Коболєв додав: "Сьогодні я з цього приводу направив офіційний лист-звернення до Європейської комісії з пропозицією зібрати моніторингову групу і провести, по-перше, аналіз ситуації, зафіксувати невиконання "Газпромом" контрактних умов щодо тиску подачі газу в систему України і прийняти рішення, що робити далі з цією ситуацією".